Zwycięstwo na koniec rundy jesiennej!!!

W ostatnią niedzielę obchodziliśmy okrągłą, 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Seniorzy BCS uczcili ten dzień (jakżeby inaczej...) meczem, który był zwieńczeniem rundy jesiennej rozgrywek o mistrzostwo A klasy. Mecz zapowiadał się na bardzo trudny, i takim w rzeczywistości był. Boisko przeciwnika, problemy kadrowe, jeden z kluczowych zawodników po chorobie - z tymi problemami zawodnicy i trener musieli się zmierzyć, i co widać po wyniku, zadaniu podołali.

Mecz rozpoczął się fajnym akcentem, równo o godz. 12:00 sędziowie, zawodnicy oraz kibice wspólnie odśpiewali hymn państwowy ( dziękujemy organizatorom meczu za to, że mogliśmy w tym uczestniczyć i wspólnie uświetnić ten ważny dzień, ponadto dziękujemy kibicom za patriotyczną oprawę zaprezentowaną na początku drugiej połowy gry). Mecz od pierwszej minuty był wyrównany, kilka akcji z obydwu stron. Objęliśmy prowadzenie w 13 minucie, o piłkę zawalczył Aleksander Zemlik (notabene po raz pierwszy występujący w pierwszym składzie), ta trafiła pod nogi Szymona Peny, który strzałem z dalszej odległości zaskoczył bramkarza gospodarzy. Piłka odbiła się jeszcze od słupka, i wpadła do bramki. W 22 minucie przeciwnicy byli blisko wyrównania, strzał bezpośrednio z rzutu wolnego, Mateusz Staszak odbił piłkę do boku, dobitkę zawodnika gospodarzy zablokował Piotr Basiura. Po mimo kilku dobrych akcji zawodników z Barwałdu, to my jeszcze przed przerwą podwyższyliśmy prowadzenie.  W 43 minucie świetne dośrodkowanie z prawej strony na długi słupek Artura Dyrcza, tam po długim rajdzie piłkę do bramki pakuje głową Bartłomiej Listwan. Po zmianie stron to gospodarze zaczęli śmielej atakować i przejmować inicjatywę. Jeszcze bardziej było to widoczne od 73 minuty, gdy z powodu kontuzji boisko musiał opuścić, dobrze spisujący się tego dnia, Bartłomiej Ficek. Zastąpił go Dominik Ficek, warto zaznaczyć nominalny bramkarz, a "przy okazji" brat Bartłomieja. Ostatnie minuty upłynęły pod dyktando gospodarzy, którzy zaciekle atakowali. My cofnęliśmy się do obrony, wyprowadzając niekiedy groźne kontry. Wysiłki przeciwników spełzły na niczym, nie umieli oni wykorzystać żadnej z kilku dobrych akcji, brakowało im przede wszystkim wykończenia. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść naszego zespołu.

Żarek Barwałd Górny - BCS ZAWOJA            0:2                   Gole: Pena Sz, Listwan B.

Skład: Staszak M, Basiura P, Bach P, Jodłowiec K, Pasierbek R, Ficek B (73' Ficek D),               Pena S, Listwan B, Dyrcz A, Jodłowiec G, Zemlik A.

Rezerwa: Ficek D.

MN

Seniorzy BCS zakończyli rundę jesienną z 23 punktami na koncie: 7 zwycięstw,      2 remisy, 6 porażek. Przed nami przerwa zimowa, czas odpoczynku, ale i przygotowań do kolejnej rundy, na którą już z zaciekawieniem czekamy,