Wyprawa seniorów BCS... Z PIEKŁA DO NIEBA.

Istną jazdę bez trzymanki zafundowali kibicom piłkarze naszej drużyny, niedzielny mecz wyjazdowy BCS Zawoja z Huraganem Inwałd można określić krótko i jednoznacznie wyprawą do nieba z krótkim przystankiem w piekle. Mecz zakończył się hokejowym wynikiem 5:5, lecz ze świecą szukać osoby, która wskazałaby na taki rezultat po zakończeniu pierwszej połowy meczu.

Mimo, że zima zbliża się wielkimi krokami i warunki do gry z tygodnia na tydzień są coraz gorsze nasi zawodnicy regularnie wychodzą do boju na boiskach powiatu suskiego i wadowickiego, dodajmy, że na boiskach wszelkiej maści i jakości. Przed wyjazdem do Inwałdu wszyscy, od kibiców, przez piłkarzy po działaczy zawojskiego klubu, wiedzieli, że zbliżające się starcie należeć będzie do tych, w których każdy, nawet jeden punkt, wyszarpać trzeba będzie zaangażowaniem i nieustępliwością.

Drużyna BCS-u Zawoja wyszła na boisko w Inwałdzie w następującym składzie: Mateusz Staszak (B), Jacek Bartyzel, Piotr Basiura, Piotr Bach, Krzysztof Zięba (K), Radosław Warmuz, Szymon Pena, Bartłomiej Listwan, Rafał Pasierbek, Artur Dyrcz, Grzegorz Jodłowiec, na ławce usiedli: Kamil Wolski(B), Gabriel Świtek oraz Tomasz Ficek. Ze względu na przebieg pierwszej połowy najlepiej byłoby przemilczeć ten 45-minutowy fragment gry, niestety profesjonalny charakter relacji nie pozwala autorowi tekstu na tak przebiegły wybieg. Już po 20 minutach gry Huragan Inwałd prowadził 2:0, przebieg akcji był przy obu bramkach identyczny - urywający się naszym prawym skrzydłem zawodnik Huraganu pewnie umieszczający futbolówkę w siatce obok bezradnego bramkarza naszej drużyny (w 12 minucie ten sam zawodnik strzelił bramkę w ten sam sposób, lecz sędzia słusznie odgwizdał spalonego). Bramkę kontaktową na 1:2, pewnie wykonując "jedenastkę", zdobył Bartłomiej Listwan, lecz ledwie minutę zajęło gospodarzom podwyższenie wyniku na 3:1, hattricka skompletował grający z numerem 18 Łukasz Chrapkiewicz, ten sam zawodnik strzelił w 37 minucie czwartą bramkę, w 42 minucie licznik bramek gospodarzy zatrzymał się na 5 golach strzelonych przy jednym trafieniu dla zawojskiej drużyny. Nikt z obecnych na meczu nie mógł przewidzieć co wydarzy się w drugiej połowie meczu...

Trener zawojskiej drużyny dokonał w przerwie jednej zmiany, Mateusza Staszaka między słupkami zamienił podstawowy goalkeeper BCS Zawoja Kamil Wolski. Zgodnie z obliczeniami statystyków naszego sztabu szkoleniowego średnio co 10 minut drugiej połowy zawodnicy z Zawoi strzelali bramkę, "niedzielną strzelaninę w Inwałdzie" konsekwentnie kontynuował Bartłomiej Listwan, który w 52 minucie znowu pokonał inwałdzkiego bramkarza z rzutu karnego, w tej samej minucie, na boisku pojawił się wracający po kontuzji Tomasz Ficek, zastąpił na boisku Rafała Pasierbka. W 62 minucie bramkę strzałem głową zdobył Piotr Basiura. W 78 minucie hattricka skompletował zawojski skrzydłowy - Bartłomiej Listwan, strzałem, a jakżeby inaczej, z rzutu karnego. Od tego momentu nasi piłkarze konsekwentnie dążyli do tego, co jeszcze w 45 minucie wydawało się niemożliwym, do remisu. Praktycznie w ostatniej minucie doliczonego czasu gry niemożliwe stało się faktem, pewnym strzałem po ziemi, bramkarza Huraganu pokonał zawojski napastnik - Grzegorz Jodłowiec. W momencie, gdy sędzia zakończył zawody piłkarze gospodarzy mogli zadać sobie tylko jedno pytanie: "Jak to się stało?". W ten niesamowity sposób przywozimy z Inwałdu 1 punkt i zadamawiamy się na dłużej w górnej połowie tabeli.

Bramki: Huragan Inwałd: Łukasz Chrapkiewicz [15', 19', 27', 37'] Adam Bodzioch [42']

BCS Zawoja: Bartłomiej Listwan [26', 52', 78'] Piotr Basiura [62], Grzegorz Jodłowiec [90+3']

Żółte kartki: P. Basiura, G. Jodłowiec

Niedzielnym meczem z Huraganem Inwałd nasza drużyna oficjalnie zakończyła rundę jesienną A-klasy podokręgu wadowickiego, lecz już 19 listopada (tj. niedziela) o godz. 11:00 BCS Zawoja rozegra zaległy mecz 8. kolejki z Dębem Tomice w Tomicach, serdecznie zapraszamy wszystkich Kibiców zawojskiej drużyny do Tomic, wspólnie podziękujmy piłkarzom za kończącą się rundę, rundę pełną emocji oraz walki, rundę, która z optymizmem pozwala nam spojrzeć w przyszłość.