Wspaniałe zamknięcie jesieni na własnym stadionie!

Seniorzy BCS Zawoja najwspanialej jak mogli pożegnali się z zawojskimi kibicami w ostatnim meczu rundy jesiennej wadowickiej A-klasy na własnym stadionie. Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu pokonali faworyta - Jałowiec Stryszawa 2:1. Tym samym udowodnili, że tegoroczny awans do A-klasy w żadnym wypadku nie jest dziełem przypadku. Rehabilitację po zeszłotygodniowej porażce w Spytkowicach należy uznać za wybitnie udaną.

Zmagająca się urazami kilku zawodników drużyna BCS Zawoja wyszła na boisko w następującym skłądzie: bramkarz - Mateusz Staszak (zastąpił w bramce zmagającego się z drobnym urazem Kamila Wolskiego), Bach Piotr, Bartyzel Jacek, Basiura Piotr, Krzysztof Zięba (K), Artur Dyrcz, Radosław Warmuz, Łukasz Stopka, Bartłomiej Listwan, Szymon Pena oraz Grzegorz Jodłowiec.

Pierwsza połowa ułożyła się bardzo pomyślnie dla naszej drużyny, już po 30 minutach gry prowadziliśmy 2:0, obie bramki padły po strzałach głową dzięki doskonale wykonanym stałym fragmentom gry, pierwsze trafienie dla naszej drużyny zaliczył Szymon Pena, drugą bramkę dołożył Radosław Warmuz. Goście momentami przeważali na boisku, próbowali kombinacyjnej gry oraz sięgali po groźne prostopadłe podania, ale to zawojanie mieli więcej gry. Niestety jeszcze w I połowie meczu stryszawianom udało się złapać kontakt, wynik 2:1 utrzymał się do gwizdka kończącego pierwszą połowę spotkania.

Druga połowa nie przyniosła zmiany rezultatu, dobrze zorganizowanej zawojskiej defensywie udało się zatrzymać wszystkie ataki gości, z przodu również potrafiliśmy stworzyć sobie kilka bardzo dogodnych okazji. Tym samym BCS Zawoja zanotowała 6 mecz z rzędu bez porażki na własnym stadionie. Z 20 punktami zajmujemy 7 miejsce w tabeli.

Już za tydzień zapraszamy na spotkanie ostatniej 15. kolejki rundy jesiennej, naszą drużynę czeka wyjazd na mecz z Huraganem Inwałd, spotkanie odbędzie się w Inwałdzie 12 listopada 2017 r. (tj. niedziela) o godz. 11:00, serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Jednocześnie przypominamy, że spotkanie zaległej 8. kolejki z Dębem Tomice odbędzie 19 listopada (tj. niedziela) o godz. 11:00 w Tomicach.