Wielkie Derby na remis!!!

W ostatnią niedzielę bardzo wielu kibiców pojawiło się na stadionie sportowym w Zawoi Centrum. Wszystkich elektryzowało jedno wydarzenie: derby gminne w których zmierzyć miały się drużyny BCS-u Zawoja i Huraganu Skawica. Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się małym skandalem, 4 czerwone kartki (wszystkie dla Huraganu Skawica), wiele kontrowersji i pyskówek z sędziami. Tym razem miało być inaczej... i było.

 

Ogólnie spotkanie możemy nazwać meczem walki, który obfitował w wiele indywidualnych, ostrych pojedynków, które często kończyły się żółtymi kartkami. Żaden z zawodników nie odstawiał nogi, co niestety generowało dużą ilość fauli. Wiele akcji rozpoczynało się od dalekiego podania do przodu, a ich zakończenie najczęściej polegało na zamieszaniu w polu karnym i niecelnym bądź obronionym strzale. Mecz nie obfitował w klarowne sytuacje, a kibicom nie dane było obejrzeć jakiejkolwiek bramki. Pomimo prób m.in. Grzegorza Jodłowca, Mariusza Antosiaka czy Szymona Peny naszym zawodnikom nie udało się umieścić piłki w siatce. Jedną z przyczyn na pewno było to, że nasz zespół dostosował swój styl gry do stylu gry przeciwnika, co spowodowało, że przestaliśmy grać piłką i bardziej szukaliśmy długiego podania.

Punkt zdobyty po bardzo ciężkim meczu derbowym powinien jednak cieszyć zawodników oraz kibiców. Ważne również jest to, że udało się uniknąć kontuzji i czerwonych kartek, które charakteryzowały poprzednie spotkania obu drużyn.

 

BCS ZAWOJA - Huragan Skawica             0:0

 

Skład: Staszak M, Pasierbek R, Bach P, Jodłowiec K, Zięba K, Stopka Ł, Dyrcz A, Basiura P, Antosiak M, Pena S, Jodłowiec G. 

Ławka: Kowalski K, Sałaciak W, Zemlik A, Ficek D.   

 

Musimy pamiętać, że A klasowa karuzela nie zwalnia tempa, już w najbliższą niedzielę nasza drużyna rozegra pierwsze wyjazdowe spotkanie, a jej przeciwnikiem będzie drużyna beniaminka, ale z A klasową przeszłością, Halniak Targanice. Zachęcamy do wyjazdu i kibicowania naszym zawodnikom!!!

MN

 

17 sierpnia 2018

 

BCS.PL                                                                                                                     

 

Strona Głowna                                                                                                                                                     

Kontakt
Jak zapisać się do BCS?
Babiogórskie Przedszkole Piłkarskie 
Pliki do pobrania

  

POLECAMY

 

BCS na FB