Termin i miejsce:

• 06.07 – 17.08.2019
  • Boisko do siatkówki plażowej w Zawoi Wilcznej (Kompleks Orlik Zawoja)

Uczestnictwo:

• W turnieju mogą brać udział drużyny dwuosobowe mieszane (chłopiec/dziewczyna) z rocznika 2003 i młodsi.
  • W turnieju mogę brać udział drużyny z poza Gminy Zawoja

Zapisy:

• Zgłoszenia do turnieju będą przyjmowane do 09.07.2019r.

System rozgrywek:

• Każdy z każdym a następnie 3 najlepsze drużyny zagrają w turnieju finałowym.

Nagrody

• Medale dla drużyn turnieju finałowego ( 3 najlepsze drużyny)

Przepisy:

• Turniej będzie rozgrywany zgodnie z obowiązującymi przepisami Polskiego Związku Piłki Siatkowej z wyjątkiem:

- siatka ustowiona na wysokości 220m

- Seta (z wyjątkiem decydującego 3-go seta) wygrywa zespół, który jako pierwszy zdobędzie 15 punktów,
uzyskując przynajmniej dwa punkty przewagi.

- W przypadku remisu 1:1 w setach, rozgrywany jest decydujący (3-ci) set do momentu uzyskania przez jeden
zespół 15 punktów, z różnicą przynajmniej 2 punktów.

- Zespół, który bez uzasadnionych powodów nie stawi się na boisku w wyznaczonym terminie, przegrywa
mecz walkowerem 0-2 (0-15, 0-15)

- za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane - 1 punkt, za walkower 0 punktów.
O kolejności zespołów decydują kolejno: 1. większa liczba zdobytych punktów 2. jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów:

10. Ewelina Hutniczak/Przemysław Wronka

Amelia Kudzia i Artur Dudoń okazali się najlepszą parą I edycji Wakacyjnej Ligi Siatkówki Plażowej, której organizatorem było Babiogórskie Centrum Sportu w Zawoi oraz Gmina Zawoja (Orlik Zawoja Wilczna). Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn. Od 6 lipca do 18 sierpnia rozgrywano mecze eliminacyjne a następnie 3 najlepsze pary zagrały w turnieju Finałowym. Finał rozegrano 30 sierpnia na obiektach sportowych Orlik w Zawoi Wilcznej. W pierwszym meczu para Artur Dudoń/Amelia Kudzia wygrała 2-0 z parą Joanna Kuś/Przemysław Hutniczak. W drugim meczu Anna Kuś z Marcinem Paierbkiem pewnie pokonali duet Joanne Kuś/Przemysław Hutniczak. Okazało się zatem, że trzeci mecz zadecyduje o tym która para okaże się najlepszą w I edycji WLŚP. Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Świetne zagrania i wspaniałe obrony. Mecz godny Finału!!! Ostatecznie wygrywa para Amelia Kudzia/Artur Dudoń.

Gratulujemy i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w II edycji WLŚP.