Seniorzy efektownie zakończyli rundę jesienną!

19 listopada w niedzielę o godz. 11:00 drużyna seniorów rozegrała mecz wyjazdowy z Dębem Tomice, spotkanie rozegrano w ramach zaległej 8. kolejki wadowickiej A-klasy. Tym samym drużyna BCS Zawoja pożegnała się z ligowymi boiskami powiatów suskiego oraz wadowickiego i w sposób w pełni zasłużony zapewniła sobie spokojny, zimowy odpoczynek.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż wspomniany mecz zakończył się zwycięstwem 3:1, nasi zawodnicy znowu pokazali wielkie serce do gry oraz niezłomną wolę walki o każdy ligowy punkt. Znowu dało o sobie znać bardzo dobre przygotowanie kondycyjne zawodników, którzy są niezmiernie groźni pod bramką przeciwników, niezależnie czy jest to I połowa meczu, czy też ostatnie sekundy doliczonego czasu II połowy. Na pochwałę zasługuje cała bez wyjątku drużyna, zawodnicy wyszli na boisko w Tomicach silnie zmotywowani, nie mówili o tym głośno, ale po cichu liczyli na dobry mecz i powrót do Zawoi z kompletem 3 punktów. Godnym odnotowania jest fakt, iż drugi mecz po przerwie spowodowanej urazem rozegrał Tomasz Ficek, jego wejście na boisko w II połowie meczu wyjazdowego z Huraganem Inwałd, miało ogromne znaczenie dla końcowego rezultatu, Tomasz uspokoił grę w środku pola, postawił przysłowiową "zaporę nie do przejścia" dla piłkarzy Huraganu, nie inaczej było w Tomicach. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów Tomku. Mimo, iż wszyscy nasi piłkarze na pewno odczuwali w nogach 14 meczy rundy jesiennej, cel swój osiągnęli i zakończyli jesień z dorobkiem 24 punktów, które dają nam 7 miejsce ze stratą 6 punktów do trzeciego miejsca.

Drużyna BCS Zawoja wyszła na niedzielne spotkanie w składzie: Wolski K. (BR.), Zięba K. (K), Bach P., Bartyzel J., Dyrcz A., Ficek T., Pena S., Stopka Ł., Warmuz R., Listwan B., Jodłowiec G. Na ławce zasiedli: Hutniczak S., Pasierbek R., Świtek G., Staszak M; Trener: Krzysztof Jodłowiec, Kierownik drużyny: Wojciech Niemiec.

Przebieg pierwszej połowy spotkania miał nieco chaotyczny charakter, ale to drużyna BCS Zawoja atakowała częściej i skuteczniej, już w 4 minucie sędzia główny odgwizdał faul w polu karnym na naszym zawodniku, jedenastkę pewnie wykonał Bartłomiej Listwan, najlepszy w Zawoi specjalista w tym fachu, dysponujący stalowymi nerwami, o czym dobitnie świadczą 3 bramki strzelone z rzutów karnych Huraganowi w Inwałdzie. Niestety w 20 minucie gospodarze wykorzystali chwilowe nieporozumienie w szeregach zawojskich obrońców, którzy zostawili sporą lukę w linii defensywy -  "autostradą" w kierunku bramki strzeżonej przez Kamila Wolskiego pognał zawodnik Dębu Tomice i strzelił nie do obrony. W 43 minucie, pierwszy raz w tym sezonie, na listę strzelców wpisał się stoper zawojskiej drużyny - monolit defensywy - Jacek Bartyzel, sam po meczu stwierdził: "żeby trafiać, trzeba strzelać", zgodnie z tą maksymą huknął z dystansu i wyprowadził Zawoję na jednobramkowe prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla BCS Zawoja.

II połowa upłynęła pod znakiem usilnych prób zawodników z Tomic zmiany niekorzystnego rezultatu, lecz to zawojscy piłkarze znowu mieli więcej z gry, przewagę udokumentował w 65 minucie najlepszy strzelec BCS Grzegorz Jodłowiec, który pewnym strzałem pokonał tomickiego bramkarza, notując jednocześnie 7 trafienie w sezonie, życzymy kolejnych trafień. W ostatnich minutach meczu szansę na czwarte trafienie dla zawojskiej drużyny miał Radosław Warmuz, wszyscy na stadionie widzieli już futbolówkę w siatce, niestety Radek fatalnie przestrzelił, sprawiedliwie należy dodać, iż murawa pozostawiała wiele do życzenia oraz deklarujemy niezachwianą wiarę w umiejętności Radosława Warmuza, który zaledwie 2 tygodnie wcześniej z zimną krwią dobił na zawojskim boisku drużynę Jałowca Stryszawa i ustalił wynik na 2:1.

Ostatni gwizdek arbitra zakończył nie tylko niedzielne spotkanie, zasygnalizował również, iż nadchodzi czas przerwy zimowej, wszyscy głęboko wierzymy, iż zawojscy piłkarze, nie spuszczą z tonu i w rundzie wiosennej znowu zapewnią nam wielką dawkę emocji. Mamy nadzieję, iż zawodnicy zmagający się z drobniejszymi, bądź też poważniejszymi urazami szybką wrócą do zdrowia. Życzymy jak najszybszego powrotu do pełnej dyspozycji trenerowi Krzysztofowi Jodłowcowi oraz Bartłomiejowi Warmuzowi.

Z bólem serca żegnam się w imieniu wszystkich osób działających w klubie i z nim związanych, dziękujemy Wam za doping, za wspólne wyjazdy. Widzimy się na wiosnę!

Podsumowanie statystyczne rundy jesiennej sezonu 2017/2018 wadowickiej A-klasy ukaże się w najbliższym czasie.