Seniorzy BCS Zawoja na progu rundy wiosennej

Od ostatniego meczu o ligowe punkty mija dokładnie cztery miesiące. Tymczasem wielkimi krokami zbliża się otwarcie rundy wiosennej sezonu 2017/2018, rundy decydującej o tym kto utrzyma się na poziomie A-klasy, a kogo czekają trudy zmagań na B-klasowych boiskach, oczywiście dla najlepszych czeka awans do ligi okręgowej, ciężko jednak o buńczuczne deklaracje drużyn z czuba tabeli. Jesienne zmagania pokazały nam jak bardzo wyrównany jest poziom drużyn, ponadto każdy z nas mógł się przekonać jak dużym atutem w niższych ligach jest własne boisko (wystarczy, że przypomnę mecze zawojskiej drużyny z Relaksem Wysoka oraz Jałowcem Stryszawa). BCS Zawoja zakończył jesienne zmagania z dorobkiem 24 punktów, które dały nam 7 miejsce ze stratą 6 punktów do miejsca trzeciego.

Na przełomie roku 2017/2018 naszą drużynę zasiliło trzech chłopaków, którzy będą solidnym wzmocnieniem i już zdążyli pokazać próbkę swoich możliwości. Są to: Bartłomiej Ficek, Michał Pietrusa oraz Patryk Brytan.

Jednak by utrzymać dyspozycję z poprzedniego roku oraz by zapewnić sobie pewne utrzymanie nasi piłkarze musieli solidnie przepracować okres przygotowawczy, zimowe lenistwo nie mogło trwać zbyt długo. W okresie przygotowawczym sztab trenerski uzgodnił z mocnymi rywalami szereg meczy sparingowych, które zostały rozegrane mimo prawdziwie syberyjskiej pogody. Rywale zostali starannie wyselekcjonowani: MKS Trzebinia, Jordan Jordanów, Halniak Maków Podhalański, Naroże Juszczyn. Nasz drużyna musiała jeździć po całej Małopolsce w poszukiwaniu stadionów z nawierzchnią zdatną do rogrywania meczów piłkarskich. W pierwszym sparingu z drużyną Trzebinii ulegliśmy 1:2 (honorowe trafienie zaliczył Michał Pietrusa), następnym przeciwnikiem był Jordan Jordanów, ten mecz również zakończył sie porażką, tym razem 1:3 (trafienie zaliczył Szymon Pena). W meczu z Halniakiem nasza drużyna pokazała się z dobrej strony, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale dosyć pechowo przegraliśmy 2:3 (trafienia dla Zawoi: Sławomir Hutniczak, Bartłomiej Listwan). Ostatnim zimowym sparingiem była rozegrana na boisku w Kukowie potyczka z Narożem Juszczyn, solidnie i dobrze grajaca drużyna BCS Zawoja przegrała jednak 3:4, kolejne juz w przerwie zimowej trafienie zaliczył Szymon Pena, 2 bramki dołożył Bartłomiej Listwan, który zdaje sie wracać do dyspozycji do której nas przyzwyczaił w latach poprzednich. Każda osoba związana z piłką lub choćby trochę interesująca się tym sportem doskonale wie, że to nie po wynikach sparingów ocenia się siłę drużyny, najważniejszym i pierwszym sprawdzianem będzie pierwsze ligowe spotkanie na stadionie w Suchej Beskidzkiej z miejscowym MKS-em Babia Góra.

 

W związku z powyższym wszystkich serdecznie zapraszamy na mecz 16 (pierwszej wiosennej) kolejki zmagań o Mistrzostwo A-klasy, który rozegrany zostanie w Suchej Beskidzkiej na Stadionie Miejskim 24 marca (tj. sobota) o godzinie 15:00 z drużyną MKS Babia Góra Sucha Beskidzka. Liczymy na Was Drodzy Kibice, mamy nadzieję, że Wasz dopin będzie nas wspierał w nadchodzącej rundzie. 

 

 

 

18/03/18

 

BCS.PL                                                                                                                     

 

Strona Głowna                                                                                                                                                     

Kontakt
Jak zapisać się do BCS?
Babiogórskie Przedszkole Piłkarskie 
Pliki do pobrania

  

POLECAMY

 

BCS na FB