Seniorzy BCS wracają na właściwe tory!!!

Na sześciu porażkach zakończyła się fatalna seria drużyny BCS Zawoja. Ostatnie 2 mecze pokazały, że drużyna nadal potrafi grać w piłkę, i to bardzo często w naprawdę dobrym stylu. Ostatni bilans to porażka i zwycięstwo. Ale porażka po walce, widocznym zaangażowaniu i braku szczęścia. Nie wiele brakło, a BCS urwał by punkty faworyzowanej drużynie Astry Spytkowice. Objęliśmy prowadzenie po bramce Grzegorza Jodłowca, i świetnej asyście Szymona Peny. Jeszcze w pierwszej połowie bramkę kontaktową zdobyli goście. Druga połowa bardzo wyrównana, kilkoma świetnymi interwencjami popisał się nasz bramkarz Mateusz Staszak. I naprawdę zabrakło szczęścia i koncentracji, w 90 minucie "strzał życia" oddał zawodnik Astry, piłka wpadła do siatki. Ale styl gry naszego zespołu dawał wiele nadziei na przełamanie.

W ostatnią niedzielę seniorzy BCS pojechali na ciężki wyjazd do Sułkowic. Udało się z niego przywieźć 3 punkty, które znacznie podniosły morale zespołu i nasze miejsce w tabeli A klasy. Praktycznie cały mecz to my prowadziliśmy grę i tworzyliśmy groźne akcje. Po jednym z rajdów, w polu karnym został sfaulowany nasz trener Krzysztof Jodłowiec, a rzut karny "na raty" wykorzystał, wracający do formy, Bartłomiej Listwan.  W 51 minucie jeden z naszych obrońców zagrał piłkę ręką w polu karnym, a sędzia podyktował rzut karny, tym razem dla gospodarzy. Był to moment kluczowy, który mógł odmienić oblicze meczu. Ale świetną interwencją popisał się nasz bramkarz, Mateusz Staszak, i wybronił strzał zawodnika Znicza. Naprawdę wielkie brawa!!! Wynik spotkania na 2:0 ustalił Bartłomiej Listwan, który najlepiej odnalazł się w polu karnym i strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Również wielkie brawa należą się Marcinowi Antosiakowi, który rozegrał pierwszy mecz dla naszej drużyny i pokazał się z bardzo dobrej strony. Jedynym zmartwieniem po tym meczu jest to, że kontuzji barku doznał trener, Krzysztof Jodłowiec.                                   Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!!!

BCS ZAWOJA - Astra Spytkowice               1:2                              Gole: Jodłowiec G

Skład: Staszak M, Basiura P, Bartyzel J, Stopka Ł, Trybała W (75' Pasierbek R),Dyrcz A, Ficek B, Antosiak M, Listwan B, Jodłowiec G, Pena Sz

Rezerwa: Bach P, Pasierbek R, Zemlik A, Sałaciak W

Znicz Sułkowice Bolęcina - BCS ZAWOJA     0:2                            Gole: Listwan B x2

Skład: Staszak M, Basiura P, Stopka Ł, Bach P, Antosiak M, Dyrcz A (51' Ficek B), Jodłowiec K (81' Pasierbek R), Antosiak M, Listwan B, Jodłowiec G, Pena S.

Rezerwa: Ficek D, Ficek B, Pasierbek R, Zemlik A.                                                  MN