Seniorzy BCS w kryzysie... ale nie ma co załamywać rąk!!!

Po bardzo dobrym początku sezonu (3 zwycięstwa, 1 remis) niestety przyszedł czas na kryzys, który objawił się czterema porażkami z rzędu. Można wymienić wiele przyczyn tego stanu: braki kadrowe i absencje zawodników, zmęczenie, nie zawsze dopisujące szczęście, "dziwne" sędziowanie itp.

Dwa ostatnie mecze to niestety wyraźne, wysokie porażki. Mecz wyjazdowy w Wadowicach zaliczyć należy do takich spotkań, których naprawdę nikt nie chciałby oglądać: słaba gra i jeszcze słabsze sędziowanie. W pierwszej połowie nasza drużyna została praktycznie wykartkowana ( do 35 minuty SZEŚĆ!!! żółtych kartek i jedna czerwona dla trenera Krzysztofa Jodłowca), dla przeciwników oczywiście ani jednej. Nigdy jeszcze nie widziałem tak nerwowej pierwszej połowy, no ale cóż mówić... sędzia ma zawsze racje. Po słabym meczu przegraliśmy 1:3, a jedynego gola dla naszej drużyny zdobył po indywidualnej akcji Grzegorz Jodłowiec.

W ostatnią niedzielę na stadion w Zawoi zawitała drużyna z czuba tabeli, Orzeł Wieprz i niestety wywiozła z naszego boiska 3 punkty. Znowu dały o sobie znać absencje zawodników ( zespół musiał wzmocnić będący na "piłkarskiej emeryturze" Jacek Bartyzel) i zmęczenie, szczególnie widoczne w końcówce drugiej połowy. Zawodnicy gości strzelili nam trzy bramki, naszym zawodnikom nie udało się zdobyć żadnej. Ale okazje były, brakowało nam po prostu szczęścia, gdy piłka trafiała najpierw w poprzeczkę, a potem w słupek po strzałach Piotra Basiury. Kilka okazji miał również Grzegorz Jodłowiec, ale piłki nie udało się umieścić w bramce. Pod koniec meczu paroma świetnymi interwencjami popisał się nasz bramkarz, Mateusz Staszak.

Skawa Wadowice - BCS ZAWOJA                   3:1                 Gole: Jodłowiec G.

Skład: Staszak M, Basiura P, Jodłowiec K, Bach P, Trybała W, Stopka Ł ( 86' Pasierbek), Dyrcz A, Antosiak M, Ficek B, Jodłowiec G, Pena Sz.

Rezerwa: Wolski K, Sałaciak W, Pasierbek R, Zemlik A.

BCS ZAWOJA - Orzeł Wieprz                           0:3

Skład: Staszak M, Basiura P, Bach P, Bartyzel J, Pasierbek R (69' Zemlik A), Ficek B, Dyrcz A, Trybała W, Listwan B (76' Sałaciak W), Jodłowiec G, Pena Sz.

Tak jak napisałem w nagłówku, naprawdę nie ma co załamywać rąk. Prawdziwy kibic jest ze swoją drużyną zawsze i wszędzie, cieszy się ze zwycięstw, pociesza i wspiera gdy pojawiają się porażki. To dopiero połowa rundy, do rozegrania zostało jeszcze 7 spotkań, więc wiele punktów do zdobycia. A ja jestem pewny ze wszyscy zawodnicy na każdy z tych meczów wyjdą zdeterminowani i dadzą z siebie wszystko!!!                   MN