Podsumowanie statystyczne rundy jesiennej sezonu 2017/2018 r.

Ligowe emocje już nieco opadły, więc nadchodzi czas na czysto liczbowe oraz pozbawione emocji podsumowanie minionej rundy. Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony, mimo, że BCS Zawoja grał z łatką "beniaminka" to bardzo skromnie, wręcz skąpo wypłacał tradycyjne i przysłowiowe "frycowe". Zawodnicy BCS Zawoja w każdym meczu pokazywali na boisku wielkie serce do gry, zaangażowanie oraz niemałe piłkarskie umiejętności, ze swojego boiska uczynili bardzo trudną do zdobycia piłkarską "twierdzę". Bez punktów z Zawoi wracały takie ekipy jak Relaks Wysoka czy Jałowiec Stryszawa.

BCS Zawoja rozegrał w rundzie jesiennej trwającego sezonu 15 meczy, 8 na własnym boisku oraz 7 na wyjeździe. Zdobyliśmy w sumie 24 punkty, zdobyliśmy 29 bramek, tyle samo straciliśmy. Wygraliśmy 7 spotkań, 5 przegraliśmy i zanotowaliśmy 3 remisy. Po rozegraniu połowy ligowych meczy zajmujemy w tabeli siódme miejsce.

Najwyższe zwycięstwo: BCS Zawoja-Relaks Wysoka 2:0BCS Zawoja-Znicz Sułkowice Bolęcina 3-1Dąb Tomice-BCS Zawoja 1-3BCS Zawoja-Żarek Barwałd Górny 3-1.

Najwyższa porażka: Astra Spytkowice-BCS Zawoja 5:0.

Najwięcej strzelonych bramek: Huragan Inwałd-BCS Zawoja 5:5.

Najwięcej straconych bramek: Astra Spytkowice-BCS Zawoja 5:0, Huragan Inwałd-BCS Zawoja 5:5.

W sześciu meczach wychodziliśmy pierwsi na prowadzenie (Orzeł Wieprz, Relaks Wysoka, Znicz Sułkowice Bolęcina, Olimpia Chocznia, Jałowiec Stryszawa, Dąb Tomice) i aż pięć z tych meczy wygraliśmy, tylko wyjazdowa potyczka z Orłem Wieprz zakończyła się porażką 1:2.

W dziewięciu meczach to przeciwnicy pierwsi strzelali gola (Babia Góra Sucha Beskidzka, Skawa Wadowice, Sokół Przytkowice, Burza Roczyny, Leskowiec Rzyki, Strzelec Budzów, Żarek Barwałd Górny, Astra Spytkowice, Huragan Inwałd. Cztery z tych meczy zakończyły się porażką Zawoi, ale aż w pięciu udało nam się odwrócić losy spotkań: trzy remisy (m.in. niezapomniany mecz wyjazdowy z Huraganem Inwałd - BCS przegrywał już 5:1, by w ostateczności zremisować 5:5), dwie wygrane: Strzelec Budzów 2:1, Żarek Barwałd Górny 2:1.

Zanotowaliśmy 5 zwycięstw u siebie: Relaks Wysoka 2:0, Znicz Sułkowice Bolęcina 3-1, Olimpia Chocznia 2:1, Żarek Barwałd Górny 2:1, Jałowiec Stryszawa 2:1.

Zanotowaliśmy 2 porażki na własnym stadionie: Babia Góra Sucha Beskidzka 1:3, Skawa Wadowice 1:2.

Zanotowaliśmy 2 zwycięstwa na wyjeździe: Strzelec Budzów 2:1, Dąb Tomice 3:1.

Zanotowaliśmy 3 wyjazdowe porażki: Orzeł Wieprz 1:2, Burza Roczyny 2:4, Astra Spytkowice 0:5.

1 remis u siebie: Leskowiec Rzyki 1:1

2 remisy na wyjazdach: Sokół Przytkowice 1:1, Huragan Inwałd 5:5.

Zawodnicy:

1. Kamil Wolski (Br.) - 12 meczy (12 razy wyszedł w podstawowym składzie), 1086 minut.

2. Mateusz Staszak (Br.) - 5 meczy (2 razy wyszedł w podstawowym składzie), 188 minut.

3. Piotr Bach - 15 meczy (15 razy wyszedł w podstawowym składzie), 1350 minut.

4. Jacek Bartyzel - 12 meczy (12 razy wyszedł w podstawowym składzie), 991 minut.

5. Krzysztof Zięba (K.) - 15 meczy (15 razy wyszedł w podstawowym składzie), 1296 minut.

6. Piotr Basiura - 14 meczy (14 razy wyszedł w podstawowym składzie), 1216 minut.

7. Artur Dyrcz - 13 meczy (8 razy wyszedł w podstawowym składzie), 747 minut.

8. Wiktor Trybała - 3 mecze (3 razy wyszedł w podstawowym składzie), 270 minut.

9. Tomasz Ficek - 10 meczy (9 razy wyszedł w podstawowym składzie), 781 minut.

10. Łukasz Stopka - 7 meczy (4 razy wyszedł w podstawowym składzie), 444 minuty.

11. Krzysztof Jodłowiec - 9 meczy (9 razy wyszedł w podstawowym składzie), 784 minuty.

12. Szymon Pena - 10 meczy (9 razy wyszedł w podstawowym składzie), 803 minuty.

13. Radosław Warmuz - 11 meczy (11 razy wyszedł w podstawowym składzie), 929 minut.

14. Bartłomiej Warmuz - 7 meczy (5 razy wyszedł w podstawowym składzie), 435 minut.

15. Rafał Pasierbek - 10 meczy (3 razy wyszedł w podstawowym składzie), 329 minut.

16. Gabriel Świtek - 1 mecz (0 razy wyszedł w podstawowym składzie), 8 minut.

17. Łukasz Gałuszka - 9 meczy (8 razy wyszedł w podstawowym składzie), 619 minut.

18. Bartłomiej Listwan - 8 meczy (7 razy wyszedł w podstawowym składzie), 660 minut.

19. Sławomir Hutniczak - 8 meczy (5 razy wyszedł w podstawowym składzie), 509 minut.

20. Grzegorz Jodłowiec - 13 meczy (13 razy wyszedł w podstawowym składzie), 1170 minut.