Pierwszy mecz wyjazdowy... i od razu 3 punkty!!!

W tym sezonie nasza drużyna seniorów nie każe nam czekać na punkty tak jak to było na początku poprzednich rozrywek. Po trzech kolejkach ma już ich na koncie 7, co daje nam aktualnie 3 miejsce w tabeli!!! W niedziele tj. 19 sierpnia udało się zdobyć pierwsze punkty na stadionie rywala. Po bardzo trudnym i emocjonującym meczu nasz drużyna pokonała 2:1 zespół Halniaka Targanice.

Pierwsze minuty pod dyktando gospodarzy, którzy stwarzali sobie dogodniejsze sytuacje do strzelenia bramki. Jednak to my otworzyliśmy wynik meczu, Szymon Pena świetnie piętą wyłożył piłkę Mariuszowi Antosiakowi, który strzałem po ziemi pokonał bramkarza Halniaka. Jednak gospodarze pokazali charakter i już dwie minuty później strzelili wyrównującą bramkę: zamieszanie w polu karnym, strzał koło słupka, Kamil Wolski bez szans. Taki wynik nie utrzymał się jednak długo, Grzegorz Jodłowiec zgrał piłkę głową do Piotra Basiury, który piłkę przyjął i huknął z woleja tuż obok słupka. Wynik 2:1 dla Zawoi. Po przerwie obraz gry uległ zmianie, gospodarze chcieli za wszelką cenę wyrównać. Ponadto od 61 minuty nasza drużyna grała w dziesięciu po dwóch żółtych kartkach dla Mariusza Antosiaka. Zaczęło naszym zawodnikom brakować sił, od ok. 70 minuty przeszliśmy do obrony i zamurowaliśmy naszą bramkę. Wynik udało się utrzymać do końca. Duża w tym zasługa naszego bramkarza, Kamila Wolskiego, i całego bloku defensywnego. Dodatkowo należy podziękować Bartkowi Fickowi, który wrócił po kontuzji i rozegrał dobre spotkanie.

Halniak Targanice - BCS ZAWOJA        1:2              gole: 13' Antosiak M, 18' Basiura P

Skład: Wolski K, Zięba K, Bach P, Jodłowiec K, Basiura P, Dyrcz A, Trybała W, Pena S,

(54' Pasierbek R), Antosiak M, Ficek B (77' Sałaciak W), Jodłowiec G (89' Zemlik A).

Już w najbliższą niedzielę tj. 26 sierpnia o godz. 17:00 na własnym stadionie nasza drużyna podejmie kolejnego beniaminka Wisłę Łączany.