Dwa mecze derbowe... 4 punkty zgarnięte!!!

   W ostatnich dwóch kolejkach zespół seniorów BCS Zawoja rozegrał dwa, bardzo trudne mecze derbowe: z Narożem Juszczyn i Jałowcem Stryszawa. Obydwa spotkania nasza drużyna rozegrała na własnym stadionie (ze względu na remont szatni w budynku klubowym Naroża). Zawodnikom BCS-u udało się wywalczyć w tych meczach 4 ważne punkty, pokazali Oni wielki charakter i to, że zawsze grają do końca.

   Szczególnie ciężko było w konfrontacji z Narożem. Nocne i poranne opady deszczu mocno rozmiękczyły murawę zawojskiego stadionu, która wraz z kolejnymi minutami meczu była w coraz gorszym stanie. Pierwszą bramkę straciliśmy w 40 minucie po wątpliwym karnym, Mariusz Antosiak niby faulował zawodnika gości. Odpowiedzieliśmy już w drugiej połowie, po zamieszaniu w polu karnym bramkę strzelił Grzegorz Jodłowiec. W 63 minucie Juszczyn znów wyszedł na prowadzenie, dośrodkowanie z rzutu rożnego, strzał głową po długim rogu, niestety w bramkę. Jednak nasi zawodnicy nie poddali się i zaczęli coraz mocniej naciskać drużynę gości. W 89 minucie jeden z naszych zawodników został sfaulowany w polu karnym ( tym razem naprawdę ewidentny karny). Bartłomiej Listwan zachował zimną krew i pewnie zamienił jedenastkę na bramkę. Wynik zasłużenie remisowy, mecz przede wszystkim walki, nie techniki.

   W ostatnią niedzielę nasza drużyna podejmowała znów drużynę zza miedzy, stryszawskiego Jałowca. Kolejny mecz walki  z którego to zawojska drużyna wyszła obronną ręką wygrywając 3:2, pomimo tego, że przebieg całego spotkania wskazywał raczej na drużynę gości. Wynik meczu, strzałem z woleja, otworzył w 42 minucie Bartłomiej Listwan wykorzystując świetne dośrodkowanie Grzegorza Jodłowca. Jałowiec wyrównał po rzucie karnym sprokurowanym przez wracającego do składu Krzysztofa Ziębę. Nasz kapitan zrehabilitował się jednak strzelając dwie, praktycznie identyczne bramki odpowiednio w 76 i 80 minucie: dośrodkowanie z rzutu rożnego, strzał głową Krzyśka. Nie dane nam jednak było spokojnie doczekać końca meczu, po naszym błędzie Jałowiec strzelił bramkę kontaktową w 87 minucie. Bardzo stresujące ostatnie minuty, ale co najważniejsze udało się utrzymać dla nas korzystny wynik. 

 

BCS ZAWOJA - Naroże Juszczyn         2:2                    Gole: Jodłowiec G, Listwan B.

Skład: Staszak M, Basiura P, Bach P, Stopka Ł, Antosiak Marcin, Antosiak Mariusz, Trybała W (62' Zięba K), Ficek B, Listwan B, Jodłowiec G, Pena Sz (80' Dyrcz A).

Rezerwa: Zięba K, Pasierbek R, Dyrcz A, Zemlik A, Ficek D.

 

BCS ZAWOJA - Jałowiec Stryszawa      3:2                    Gole: Listwan B, Zięba K x2.

Skład: Staszak M, Basiura P, Bach P, Bartyzel J, Zięba K, Stopka Ł, Dyrcz A, Listwan B, Trybała W (55' Ficek B), Jodłowiec G, Pena Sz (80' Pasierbek R).

Rezerwa: Ficek D, Ficek B, Zemlik A, Pasierbek R, Jodłowiec K.

06 listopada 2018

 

BCS.PL                                                                                                                     

 

Strona Głowna                                                                                                                                                     

Kontakt
Jak zapisać się do BCS?
Babiogórskie Przedszkole Piłkarskie 
Pliki do pobrania

  

POLECAMY

 

BCS na FB