Drużyna seniorów BCS - podsumowanie statystyczne rundy jesiennej sezonu 18/19

Boiskowe emocje już opadły, więc przyszedł czas na liczbowe podsumowanie zakończonej niedawno rundy jesiennej rozgrywek o mistrzostwo klasy A organizowanych przez PPN Wadowice. Rundy bardzo ciekawiej i zaskakującej. Kilka wyników pokazało, że w tej lidze słabych drużyn praktycznie nie ma, a każdy może wygrać z każdym. Miejsca w tabeli 9 i 3 dzieli 5 punktów, więc zapowiada to bardzo ciekawą wiosnę i walkę o utrzymanie do ostatniej kolejki.

Nasza drużyna pokazała się z dobrej strony, na półmetku sezonu zajmujemy 7 miejsce z dorobkiem 23 punktów ( trzeba zaznaczyć, że do miejsca trzeciego tracimy zaledwie 3 punkty!!!).

BCS Zawoja rozegrał 15 meczów, 9 na własnym boisku, 6 na boisku rywali (dysproporcja wynika z faktu, że wyjazdowy mecz z Narożem Juszczyn odbył się w Zawoi ze względu na remont szatni w budynku klubowym Naroża). Wygraliśmy 7 meczów, 2 zremisowaliśmy i 6 przegraliśmy. Bilans bramkowy: 30 bramek strzelonych, 31 straconych.

Najwyższe zwycięstwo: BCS Zawoja - Burza Roczyny 5:2

Najwyższa porażka: Sokół Przytkowice - BCS Zawoja 4:0

Najwięcej strzelonych bramek: BCS Zawoja  - Wisła Łączany 6:4

Najwięcej straconych bramek: BCS Zawoja - Wisła Łączany 6:4, Sokół Przytkowice - BCS Zawoja 4:0.

Zanotowaliśmy 4 zwycięstwa u siebie: Burza Roczyny 5:2, Wisła Łączany 6:4, Dąb Paszkówka 5:3,                       Jałowiec Stryszawa 3:2.

Zanotowaliśmy 3 porażki u siebie: Babia Góra Sucha Beskidzka 1:2, Orzeł Wieprz 0:3, Astra Spytkowice 1:2.

Zanotowaliśmy 3 zwycięstwa na wyjeździe: Halniak Targanice 1:2, Znicz Sułkowice Bolęcina 0:2, Żarek Barwałd 0:2.

Zanotowaliśmy 3 porażki na wyjeździe: Żuraw Krzeszów 3:0, Skawa Wadowice 3:1, Sokół Przytkowice 4:0.

Zanotowaliśmy 2 remisy u siebie: BCS Zawoja - Huragan Skawica 0:0, BCS Zawoja - Naroże Juszczyn 2:2.

W siedmiu meczach jako pierwsi wychodziliśmy na prowadzenie: Burza Roczyny, Halniak Targanice, Wisła Łączany, Astra Spytkowice, Znicz Sułkowice Bolęcina, Jałowiec Stryszawa, Żarek Barwałd Górny. Sześć z tych meczów wygraliśmy, jeden z liderem Astrą Spytkowice niestety przegraliśmy.

Również w siedmiu meczach to przeciwnik jako pierwszy strzelał gola: Żuraw Krzeszów, Babia Góra Sucha Beskidzka, Skawa Wadowice, Orzeł Wieprz, Sokół Przytkowice, Dąb Paszkówka, Naroże Juszczyn. W pięciu meczach musieliśmy uznać wyższość rywala, w jednym przypadku udało nam się wygrać ( Dąb Paszkówka 5:3), raz zremisować (Naroże Juszczyn 2:2).

Statystyki zawodników:

1. Staszak Mateusz (Br.) - 11 meczy (11 razy w podstawowym składzie, 2 mecze na ławce), 990 minut.

2. Wolski Kamil (Br.) - 5 meczy (5 razy w podstawowym składzie, 2 mecze na ławce), 421 minut, w tym 61 minut              jako napastnik!!!

3. Ficek Dominik (Br.) - 1 mecz (0 razy w podstawowym składzie, 9 meczy na ławce), 17 minut, wyłącznie jako                napastnik!!!

4. Basiura Piotr - 14 meczy (14 razy w podstawowym składzie, 1 mecz przymusowej pauzy), 1259 minut.

5. Bach Piotr - 14 meczy (14 razy w podstawowym składzie, 1 mecz na ławce), 1250 minut.

6. Bartyzel Jacek - 4 mecze (4 razy w podstawowym składzie, 0 meczy na ławce), 358 minut.

7. Zięba Krzysztof - 7 meczy (6 razy w podstawowym składzie, 1 mecz z ławki), 568 minut.

8. Antosiak Marcin - 3 mecze (3 razy w podstawowy składzie, 0 meczy na ławce), 270 minut.

9. Jodłowiec Krzysztof - 7 meczy (7 razy w podstawowym składzie, 3 mecze przymusowej pauzy, 1 mecz na ławce),        746 minut.

10. Pasierbek Rafał - 13 meczy (7 razy w podstawowym składzie, 6 meczy z ławki, 2 mecze na ławce), 688 minut.

11. Dyrcz Artur - 15 meczy (14 razy w podstawowym składzie, 1 mecz z ławki), 1206 minut.

12. Stopka Łukasz - 9 meczy (9 razy w podstawowym składzie, 0 meczy na ławce), 796 minut.

13. Trybała Wiktor - 9 meczy (8 razy w podstawowym składzie, 1 mecz z ławki), 631 minut.

14. Ficek Bartłomiej - 13 meczy (11 razy w podstawowym składzie, 2 mecze z ławki), 1027 minut.

15. Antosiak Mariusz - 11 meczy (11 razy w podstawowym składzie, 1 mecz przymusowej pauzy, 0 meczy na ławce),        982 minuty.

16. Listwan Bartłomiej - 8 meczy (8 razy w podstawowym składzie, 0 meczy na ławce), 706 minut.

17. Sałaciak Wojciech - 5 meczy (0 razy w podstawowym składzie, 5 meczy z ławki, 5 meczy na ławce), 72 minuty.

18. Zemlik Aleksander - 5 meczy (1 raz w podstawowym składzie, 4 mecze z ławki, 8 meczy na ławce), 122 minuty.

19. Kowalski Krystian - 1 mecz (0 razy w podstawowym składzie, 1 mecz ławki, 1 mecz na ławce), 22 minuty.

20. Pena Szymon (K.) - 15 meczy (15 razy w podstawowym składzie), 1303 minuty.

21. Jodłowiec Grzegorz - 15 meczy (15 razy w podstawowym składzie), 1349 minut.

Strzelcy i asystenci BCS Zawoja:

1. Pena Szymon - 11 trafień, 5 asyst.

2. Jodłowiec Grzegorz - 5 trafień, 13 asyst.

3. Listwan Bartłomiej - 5 trafień.

4. Zięba Krzysztof - 3 trafienia.

5. Antosiak Mariusz - 2 trafienia, 1 asysta.

6. Jodłowiec Krzysztof - 2 trafienia.

7. Basiura Piotr - 1 trafienie, 2 asysty.

8. Ficek Bartłomiej - 1 trafienie.

9. Dyrcz Artur - 0 trafień, 2 asysty.

10. Antosiak Marcin - 0 trafień, 2 asysty.

Czyste konto:

1. Staszak Mateusz - 3 mecze.

2. Wolski Kamil - 0 meczy.

3. Ficek Dominik - nie miał szansy wystąpić jako bramkarz.