Drużyna seniorów BCS w końcu zwycięska

Aż sześć kolejek rundy wiosennej czekali kibice zawojskiego klubu na zwycięstwo drużyny seniorów. Nasi zawodnicy pokonali na własnym stadionie drużynę z Roczyn, dzięki czemu zdobyli ważne punkty i zrewanżowali się za jesienną porażkę na stadionie rywala.

Piękna wiosenna pogoda i rozpoczynający się długi weekend majowy, przyciągneły na zawojski stadion wielu kibiców. Co warto zauważyć, na trybunach zasiadła pokaźna gruba sympatyków drużyny gości, dla których był to najdalszy wyjazd na mecz w przeciągu całych rozgrywek. Mecz rozpoczął się z 20 minutowym opóźnieniem, ze względu na przejeżdżający przez Zawoję 4 Międzynarodowy Wyścig Kurierów, który skutecznie utrudnił dojazd sędziom z okolic Wadowic.

Pierwsze 15 minut upłyneło pod dyktando naszej drużyny, która stworzyła sobie dwie 100 % okazje, których niestety nie udało się wykorzystać. Potem mecz się wyrównał, a drużyna z Roczyn przeprowadziła dwie niebezpieczne kontry. W 20 minucie szczęście uśmiechneło się do naszej drużyny, zawodnik gości przewracając się we własnym polu karnym zagrał piłkę ręką, a sędzia bez zastanowienie wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki. Rzut karny pewnie wyegzekwował Bartłomiej Listwan, pokonując bramkarza strzałem w lewy górny róg bramki. Kilka minut później świetną interwencją wykazał się nasz bramkarz, Kamil Wolski, który w sytuacji sam na sam wybronił strzał rywala. Pierwsze połowa zakończyłą się wynikiem 1:0. Po zmianie stron zawodnicy z Roczyn zaczeli coraz groźniej atakować, a nasi zawodnicy cofneli się do obrony. Zemściło się to w 55 minucie, gdy pechowo jeden z naszych obrońców zagrał piłkę ręką tuż przed polem karnym, a zawodnik gości strzałem z rzutu wolnego pokonał Wolskiego. Następne minuty przyniosły kolejne groźne akcje zawodników gości, które jednak nie spowodowały zmiany wyniku. W 77 minucie z piękną kontrą wyszła nasza drużyna, ostatni piłkę otrzymał Bartłomiej Listwan, i pewnym strzałem po ziemi minął bramkarza rywali i strzelił drugą bramkę w tym meczu. Aż do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie.

Kolejny mecz nasza drużyna rozegra już w tę środę 2 maja o godz. 17:00. Tym razem będzie to mecz wyjazdowy z zespołem Znicz Sułkowice-Bolęcina. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!!!