Derby rządzą się swoimi prawami...niestety kolejna porażka drużyny seniorów.

Derby powiatu Suskiego przyciągnęły w niedzielne popołudnie na stadion w Zawoi Centrum naprawdę wielu kibiców. Lecz nie ma się co dziwić, pojedynki drużyn zawojskiego BCS-u i suskiej Babiej Góry zawsze zapewniały wiele emocji i wiele pięknych bramek. I tym razem nie było inaczej...

Drużyna seniorów BCS przystąpiła do meczu w osłabionym składzie. Szczególnie uwidocznił się brak naszego kapitana, Krzysztofa Zięby, bez którego drużyna będzie musiała sobie radzić przez najbliższe tygodnie. Ponadto za kartki pauzował nasz skrzydłowy Mariusz Antosiak.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando drużyny gości. Stwarzali sobie naprawdę wiele groźnych akcji. Patrząc na tak grającą drużynę, 5 zwycięstw z rzędu nie może naprawdę nikogo dziwić. Już w 1 minucie zawodnik Babiej Góry ograł naszych środkowych obrońców, wyszedł sam na sam, na szczęście piłka po strzale wylądowała obok lewego słupka naszej bramki. Zawodnicy BCS-u próbowali kontratakować, ale piłka zawsze uderzała w boczną siatkę bramki. Wynik do przerwy 0:0, ale znaczna przewaga drużyny gości.

Pierwszy gol padł w 49 minucie. Do rzutu wolnego podszedł trener MKS-u Grzegorz Kmiecik. Uderzył piłkę obok źle ustawionego muru, chwila zawahania naszego bramkarza Kamila Wolskiego i piłka wylądowała w bramce. Ten sam zawodnik w 60 minucie podwyższył wynik, i to ponownie z rzutu wolnego. Tym razem nasz bramkarz nie miał szans, mocno bita piłka nad murem tuż pod poprzeczką. W 72 minucie mogło być 3:0, Piotr Basiura faulował w polu karnym zawodnika Suchej. Tym razem Kamil Wolski pokazał naprawdę ile jest wart, i obronił strzał zawodnika gości. Od tego momentu przejęliśmy inicjatywę, co zostało ukoronowane golem w 80 minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na krótki słupek Grzegorza Jodłowca, do piłki dopada nasz super strzelec Szymon Pena, który strzałem głową na długi słupek pokonuje bramkarza gości. Końcówka meczu była naprawdę emocjonująca, huraganowe ataki przeprowadzane przez naszą drużynę zawodnicy z Suchej przerywali najczęściej faulem. Gra zaczęła się coraz bardziej zaostrzać, jeden z zawodników gości na skutek otrzymania dwóch żółtych kartek wyleciał z boiska. Niestety odrobić strat się nie udało, po prostu brakło czasu...

BCS ZAWOJA - Babia Góra Sucha Beskidzka              1:2                     gole: 80' Pena

Skład: Wolski K, Pasierbek R, Bach P, Jodłowiec K, Basiura P, Stopka Ł, Dyrcz A, Trybała W, Ficek B, Jodłowiec G, Pena S.

Rezerwa: Staszak M, Ficek D, Sałaciak W, Zemlik A.                                                  MN

Skawa Wadowice - BCS ZAWOJA      15 września, godz. 15:00