CIĘŻKI MECZ W DESZCZU

Dnia 20 sierpnia w niedzielę drużyna BCS Zawoja podjęła na swoim boisku drużynę Skawy Wadowice. Niestety nasi zawodnicy na pierwsze ligowe punkty będą musieli jeszcze trochę poczekać, mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla ekipy przyjezdnych.

Zawoja powitała drużynę gości strugami deszczu, prognozy od poczatku nie były zbyt optymistyczne, zwłaszcza, że od ponad doby deszcz padał nieustannie. Mimo tak ciężkich warunków świetny stan zawojskiej murawy powinien stanowić przykład dla innych drużyn szczebla wadowickiej A-klasy.

Z przebiegu całego spotkania można wysnuć wniosek, iż to komu przypadły 3 punkty zależało od przypadku i przysłowiowego "farta". Mecz był wyrównany i bardzo zacięty, świadczy o tym liczba zawodników napomnianych przez arbitra oraz liczne urazy piłkarzy gości. Pierwsze 45 minut zakończyło się wynikiem bezbramkowym, najlepszą okazję na strzelenie gola miał zawodnik BCS-u Sławomir Hutniczak, który mając przed sobą pustą bramkę nie sięgnął jednak nogą futbolówki. W drugiej połowie oba zespoły zagrały bardziej ofensywnie, pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Skawy, lecz po kilku minutach w zamieszaniu podbramkowym pewnie do bramki gości piłkę skierował wprowadzony przez trenera Zawojan chwilę wcześniej Rafał Pasierbek, niestety w 86 minucie Wadowice objęły prowadzenie i taki wynik utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego.

Zawodnicy BCS-u, Krzysztof Jodłowiec oraz Jacek Bartyzel musieli opuścić boisko ze względu na fakt, iż każdy z nich skompletował po dwie żółte kartki.

Strzelcy bramek: BCS Zawoja [Pasierbek Rafał 77'] Skawa Wadowice [Rusin S. 72', Kuzia M. 86']

Już w sobotę 26 sierpnia 2017 r. o godzinie 17:00 naszą drużynę czeka kolejna wyjazdowa walka o punkty, tym razem przyjdzie nam zmierzyć się z bardzo silną drużyną Sokoła Przytkowice, w dodatku grającą na własnym boisku. Wspierajmy naszą drużynę w walce o ligowe punkty, RAZEM PO ZWYCIĘSTWO!