Charytatywny turniej piłki halowej w Makowie Podhalańskim

Dnia 10 grudnia 2017 r. na hali sportowej Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim odbył się Charytatywny Mikołajkowy Turniej Piłkarski, wspomnianemu turniejowi towarzyszyła prawdziwa moc atrakcji, organizatorzy niedzielnego przedsięwzięcia postawili sobie bardzo ambitny, ale jakże chwalebny i godny naśladowania cel. Mianowicie, wszystkie uzbierane w trakcie trwania turnieju fundusze zostaną przekazane na kosztowną terapię, która może pomóc małemu Filipkowi ze Skawicy na powrót zdrowia. Nasz mały bohater to chłopczyk, który od urodzenia zmaga się z bardzo groźną wadą ośrodkowego układu nerwowego, która odebrała mu wzrok, szansę na polepszenie stanu jego zdrowia daje terapia komórkami macierzystymi, niestety jest ona bardzo droga. Również drużyna BCS Zawoja dołożyła swoją cegiełkę, nasi piłkarze wystartowali w tym turnieju i mimo, że najważniejszy był sam cel niedzielnych rozgrywek, to jednak, na tle silnych piłkarsko ekip z powiatu suskiego pokazali się z dobrej strony.

Nasza drużyna rozpoczęła turniej rywalizacją w rozlosowanych wcześniej grupach, znaleźliśmy się w grupie z z kobiecą drużyną Bronowianki Kraków, oraz drużynami z lokalnego ligowego podwórkami: Halniakiem Maków Podhalański oraz Narożem Juszczyn. BCS Zawoja na niedzielny turniej wystawiła następujący skład: Dominik Ficek (w bramce), Artur Dyrcz, Piotr Bach, Jacek Bartyzel, Krzysztof Zięba, Bartłomiej Listwan, Rafał Pasierbek, Szymon Pena. W pierwszym meczu dzielnie walczące dziewczęta uległy nam jednak dwiema bramkami ( gole strzelali Artur Dyrcz oraz Krzysztof Zięba). W kolejnym meczu zremisowaliśmy z późniejszym triumfatorem turnieju Halniakiem 0:0. W ostatnim meczu grupowym pokonaliśmy Naroże Juszczyn 3:2 (gole dla Zawoi strzelali Bartłomiej Listwan x2 oraz Piotr Bach). Gorszy bilans bramkowy zadecydował, że w grupie zajęliśmy drugie miejsce, pierwsze zajął Halniak. Ostatnim naszym meczem w turnieju był pojedynek o 3 miejsce, los chciał, że naszym przeciwnikiem był Huragan Skawica, derbowy pojedynek zakończył się remisem 1:1 (gola dla BCS Zawoja strzelił Bartłomiej Listwan), jednak w karnych lepsi okazali się rywale zza miedzy. Ostatecznie BCS Zawoja zajął w turnieju czwarte miejsce, na osiem startujących ekip. 

W imieniu całej drużyny oraz Zarządu BCS Zawoja serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tym wspaniałym wydarzeniu, a samemu Filipkowi i jego rodzicom życzymy przede wszystkim zdrowia, sił oraz wytrwałości. Jesteśmy z Wami!  

11/12/17

 

BCS.PL                                                                                                                     

 

Strona Głowna                                                                                                                                                     

Kontakt
Jak zapisać się do BCS?
Babiogórskie Przedszkole Piłkarskie 
Pliki do pobrania

  

POLECAMY

 

BCS na FB