Bolesna porażka w Choczni

Po ubiegłotygodniowym pewnym zwycięstwie nad Dębem Tomice zdawało się że nasza druzyna seniorów wchodzi na właściwe tory i po kilku zwycięstwach ze słabszymi rywalami zapewni sobie utrzymanie w A klasowych rozgrywkach. Niedzielny mecz z Olimpią Chocznia, zespołem który w dotychczasowych meczach stracił 90 goli (najwięcej ze wszystkich drużyn w lidze), niestety te oczekiwania brutalnie zweryfikował.

Zaczęło się dobrze, nasi zawodnicy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, niestety razili niecelnością (z resztą jak w całym meczu). Słaba gra w obronie spowodowała utratę pierwszego gola, zawodnik rywali posłał piłkę nad interweniującym Mateuszem Staszakiem, wynik 1:0 dla gospodarzy. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli w bojowych nastrojach, dodatkowo wzmocnieni osobą trenera drużyny Krzysztofa Jodłowca, który pojawił się na boisku po 8 mięsiącach przerwy spowodowanej kontuzją. Niestety, nie odmieniło to oblicza spotkania. Szybko straciliśmy drugą bramkę, Piotr Paterak minął trzech naszych obrońców i strzałem koło słupka pokonał Staszaka. W 56 minucie zawodnik gospodarzy za brutalny faul na Sławku Hutniczaku otrzymał czerwoną kartkę. Wydawało się, że grając w przewadze naszym zawodnikom uda się odwrócić wynik meczu, dodatkowo nasz zespół ,jeżeli chodzi o grę, wyglądał lepiej niż drużyna z Choczni ( pomimo wyniku 0:2 !!!). Niestety, z upływem minut było coraz gorzej, w 76 minucie Jacek Bartyzel próbując zatrzymać dośrodkowanie przeciwnika, niefortunnie odbił piłke głową i przelobował własnego bramkarza. Gol samobójczy, wynik 0:3. Jednak to nie był koniec, w 79 minucie czerwoną kartkę za uderzenie przeciwnika łokciem w twarz otrzymał nasz napastnik Sławomir Hutniczak. Dwie minuty później, za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Szymon Pena. Znaleźliśmy się w bardzo złej sytuacji, a o próbie odrabiania strat nie było już mowy. Pod koniec spotkania straciliśmy jeszcze jedną bramkę.

Obydwie drużyny grały bardzo słabo. Jedynym plusem drużyny z Choczni było to, że wykorzystywali swoje sytuacje bramkowe, my za to pudłowaliśmy na potęgę. Rozegraliśmy najsłabsze spotkanie w całym obecnym sezonie i zasłużenie przegraliśmy.

Jednak nie możemy załamywać rąk, czekają nas bardzo ważne mecze, na które musimy wyjść skoncentrowani i bardzo zdeterminowani. Najblizsze spotkanie nasza drużyna rozegra na stadionie w Rzykach w niedzielę tj. 20 maja 2018 r. o godz. 11:00.                                        Serdecznie zapraszamy do kibicowania!!!