3 punkty zostają w Zawoi!

17 września w niedzielę zespół BCS Zawoja podjął na swoim stadionie drużynę Znicza Sułkowice-Bolęcina, niestety i tym razem zawojska aura nie okazała się zbyt gościnna dla przyjezdnych, strugi deszczu skutecznie utrudniały rozegranie zawodów. Na szczęście równie niegościnni okazali się nasi piłkarze, którzy od początku do końca meczu pewnie kontrolowali grę i wygrali niedzielne zawody strzelając 3 bramki, goście odpowiedzieli zaledwie 1 trafieniem.

Już pierwsza połowa niedzielnego meczu wskazała nam faworyta, Zawojanie co rusz podejmowali ataki na bramkę gości, trzeba jednak przyznać, że piłkarze z Sułkowic również potrafili stworzyć sobie kilka dogodnych okazji bramkowych. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Krzysztof Jodłowiec pewnym strzałem z rzutu wolnego, wynik na 2:0 podwyższył jego brat Grzegorz, który wykazał się największym sprytem w ogromnym zamieszaniu w polu bramkowym i wepchnął piłkę do bramki przyjezdnych. Pierwsze 45 minut meczu zakończyło się jednak wynikiem 2:1 dla gospodarzy, dosłownie w ostatniej akcji pierwszej połowy nasza obrona zbyt niefrasobliwie podeszła do kwestii indywidualnego krycia i gościom udało się strzelić kontaktową bramkę.

Druga połowa upłynęła pod znakiem zmagań obu ekip z z lejącą się dosłownie z nieba wodą. Mimo tak niesprzyjących warunków kapitanowi zawojskiej drużyny, Krzysztofowi Ziębie udało się idealnie przymierzyć głową, w 60 minucie meczu ustalił wynik zawodów. Zawoja wygrywa drugie spotkanie w tym sezonie, drugie na własnym stadionie, z niecierpliwością czekamy na pierwsze 3 punkty przywiezione z meczu wyjazdowego.

Bramki: BCS Zawoja [5' K. Jodłowiec, 30' G. Jodłowiec, 60' K. Zięba] Znicz Sułkowice-Bolęcina [45' D. Targosz]

1 października 2017 r. tj. w najbliższą niedzielę BCS Zawoja czeka mecz w roli gospodarzy, nasi piłkarze powalczą o kolejne ligowe punkty z Olimpią Chocznia. Serdecznie zapraszamy na mecz i liczymy na Wasz niezawodny doping.